Doina Elena FEDEROVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2019 - Vicepreședinte
 sep. 2017 - feb. 2018 - Chestor
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru sistematizarea, unificarea și asigurarea stabilității legislative în domeniul justiției

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu India