Steluța-Gustica CĂTĂNICIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Vicepreședinte
 sep. 2015 - feb. 2016 - Chestor
 feb. - sep. 2015 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din sep. 2014

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (dec. 2015 - oct. 2016)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (oct. 2016 - dec. 2015) - Vicepreședinte (până în sep. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului