Eugen CHEBAC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în sep. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în sep. 2013 Vicelider - din apr. 2013
 - până în sep. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2013
 - până în feb. 2016
 Vicelider - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016 Vicelider - până în sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Vicepreședinte (din iun. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda