Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Ioan Amihăesei Versiunea pentru printare

Ioan AMIHĂESEI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 23 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.25/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație centrală și locală, amenajarea teritoriului și urbanism

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 aprilie 2021, 21:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro