Steluța-Gustica CĂTĂNICIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
ALDE-Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Deputați neafiliați - din oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019 Vicelider

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Secretar (până în iun. 2017), Vicepreședinte (din iun. 2017)
Comisia pentru regulament

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru sistematizarea, unificarea și asigurarea stabilității legislative în domeniul justiției - Secretar (din oct. 2017)

Comisii de ancheta comune
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial - Vicepreședinte (din mai 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Grupul mixt de control parlamentar specializat al Europol  supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 

Biroul parlamentar:
  • Cluj-Napoca, Str. I.C. Brătianu nr. 10, ap. 2, jud. Cluj