Liliana CIOBANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2014
 
independent  - din dec. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2014 Vicelider - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
  - din sep. 2015
 - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din oct. 2013)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în oct. 2013)
Subcomisia pentru protecția copilului (până în oct. 2013) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din sep. 2014
 - până în apr. 2015
 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia