Roberta Alma ANASTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în iul. 2012
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.11

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Președinte - până în iul. 2012
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania