Cezar Mircea MĂGUREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009
 - până în mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2009
Grupul parlamentar progresist - din oct. 2009
 - până în apr. 2012
 Vicelider - din feb. 2010
 - până în apr. 2012
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2012

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din mar. 2011)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în oct. 2009)