Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Ovidius Mărcuțianu Versiunea pentru printare

Ovidius MĂRCUȚIANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2009
Grupul parlamentar progresist - din oct. 2009 Secretar - din feb. 2010
 - până în noi. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2011) - Vicepreședinte
Comisia pentru egalitatea de șanse (oct. 2009 - mar. 2011)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în oct. 2009)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în mar. 2010 membru
  - din mai 2011 membru

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:20 (în 16 sedinte)
din care declaratii politice:8 (din care 3 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 42, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 11:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro