Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
2008-2012 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ion Ariton Versiunea pentru printare

Ion ARITON
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
 
independent  - din sep. 2016
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în sep. 2016
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și energie - Secretar
Comisia economică, industrii și servicii (până în apr. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - din iun. 2014
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 34, din care 3 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro