Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Vasile Mustățea Versiunea pentru printare

Vasile MUSTĂȚEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.2
data încetarii mandatului: 25 iunie 2012 - demisie

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital - Secretar
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (din oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - din mar. 2010
 - până în iun. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:33 (în 21 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 20, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro