Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Petru Șerban Mihăilescu Versiunea pentru printare

Petru Șerban MIHĂILESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI, colegiul uninominal nr.2
data încetarii mandatului: 1 septembrie 2016 - demisie

Formatiunea politica:
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
 Vicelider

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului - Secretar (până în mar. 2014), Vicepreședinte (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în sep. 2016 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - până în sep. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru - din iun. 2014
 - până în sep. 2016

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 5 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 27, din care 3 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro