Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Norvegia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Popescu Pavel deputat PNL
2. Vicepreședinte Teiș Alina deputat PRO România 28 mar. 2018
3. Secretar Florea Damian deputat PNL
4. Membri Bodog Florian-Dorel senator PSD
5.   Bulacu Romulus senator PNL
6.   Bumb Sorin-Ioan deputat PNL
7.   Dobrică Ionela Viorela deputat PSD
8.   Fifor Mihai-Viorel senator PSD
9.   Holban Georgeta-Carmen deputat PSD
10.   Iancu Iulian deputat PSD
11.   Nosa Iuliu deputat PSD
12.   Oprea Ștefan Radu senator PSD 14 noi. 2018
13.   Oteșanu Daniela deputat PSD
14.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL
15.   Turos Lóránd senator UDMR
16.   Vasile Daniel deputat Minoritati

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Vicepreședinte Sitterli Ovidiu-Ioan
până în 28 mar. 2018
deputat PNL

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Goga Octavian deputat PSD 15 oct. 2019
2. Pavel Marian senator PSD 14 noi. 2018
3. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD 14 oct. 2020
4. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL 28 mar. 2018
5. Botez Mihai-Cătălin deputat USR 18 dec. 2020
6. Bulai Iulian deputat USR 18 dec. 2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro