Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Suedia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei

Mario-Ovidiu Oprea
Mario-Ovidiu Oprea
senator PNL
Președinte
Monalisa Găleteanu
Monalisa Găleteanu
deputat PSD
Vicepreședinte
Marcu Tudor
Marcu Tudor
deputat PRM
Secretar
Viorel Arcaș George Băeșu Răzvan-Petrică Bobeanu Damian Florea
Viorel Arcaș
senator PSD
membru
George Băeșu
deputat PSD
membru
Răzvan-Petrică Bobeanu
deputat PSD
membru
Damian Florea
deputat PC
membru
Gheorghe Gabor Florin Iordache Sándor Kónya-Hamar Dănuț Liga
Gheorghe Gabor
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Florin Iordache
deputat PSD
membru
Sándor Kónya-Hamar
deputat UDMR
membru
Dănuț Liga
deputat PD-L
membru
Oana Manolescu András-Levente Máté Alexandru Mocanu Norica Nicolai
Oana Manolescu
deputat Minoritati
membru
András-Levente Máté
deputat UDMR
membru
Alexandru Mocanu
deputat PD-L
membru
din 1 mar. 2007
Norica Nicolai
senator PNL
membru
Dorel-Constantin Onaca Dan-Mircea Popescu Mircea Valer Pușcă Marius Rogin
Dorel-Constantin Onaca
senator PD-L
membru
Dan-Mircea Popescu
senator PSD
membru
Mircea Valer Pușcă
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Marius Rogin
deputat PD-L
membru
din 19 dec. 2006

Fosti membri ai grupului de prietenie

Rovana Plumb Dragoș Ujeniuc Romică Andreica Viorel Racoceanu
Rovana Plumb
deputat PSD
până în 20 dec. 2007
Dragoș Ujeniuc
deputat PNL
până în 3 apr. 2007
Romică Andreica
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Viorel Racoceanu
deputat PD-L
până în 19 noi. 2006

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 10:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro