Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Franța - Adunarea Națională Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională

Cristian-Sorin Dumitrescu
Cristian-Sorin Dumitrescu
deputat PSD
Președinte
Doinița-Mariana Chircu
Doinița-Mariana Chircu
deputat PD-L
Vicepreședinte
Constantin Dascălu
Constantin Dascălu
deputat PD-L
Secretar
Sanda-Maria Ardeleanu Octavian Bot Daniel-Stamate Budurescu Gheorghe Ciocan
Sanda-Maria Ardeleanu
deputat PD-L
membru
din 22 iun. 2009
Octavian Bot
deputat PNL
membru
Daniel-Stamate Budurescu
deputat PNL
membru
din 30 mar. 2010
Gheorghe Ciocan
deputat PSD
membru
din 22 iun. 2009
Horia Grama Pavel Horj Károly Kerekes Doru Brașoan Leșe
Horia Grama
deputat PSD
membru
din 22 iun. 2009
Pavel Horj
deputat PNL
membru
din 30 mar. 2010
Károly Kerekes
deputat UDMR
membru
Doru Brașoan Leșe
deputat PNL
membru
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Cezar-Florin Preda Ion Stan Mihai Stroe
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz
deputat PSD
membru
Cezar-Florin Preda
deputat PD-L
membru
Ion Stan
deputat PSD
membru
Mihai Stroe
deputat PD-L
membru
din 22 iun. 2009
Aurel Vainer
Aurel Vainer
deputat Mino.
membru
din 22 iun. 2009

Fosti membri ai grupului de prietenie

Ioan Timiș Titus Corlățean Robert Sorin Negoiță Sergiu-Florin Nicolaescu
Ioan Timiș
deputat PD-L
din 30 mar. 2010
până în 15 aug. 2010
Titus Corlățean
senator PSD
până în 22 iun. 2009
Robert Sorin Negoiță
deputat PSD
până în 26 iun. 2012
Sergiu-Florin Nicolaescu
senator PSD
până în 22 iun. 2009
Ciprian Minodor Dobre Iosif Kötő Marian Sârbu
Ciprian Minodor Dobre
deputat PNL
din 30 mar. 2010
până în 26 iun. 2012
Iosif Kötő
deputat UDMR
până în 22 iun. 2009
Marian Sârbu
deputat Prog.
până în 28 iun. 2012

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro