Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Franța - Senat Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat

Cristian Rădulescu
Cristian Rădulescu
senator PD-L
Președinte
Paul Ichim
Paul Ichim
senator PNL
Vicepreședinte
din 30 mar. 2010
Ioan Chelaru
Ioan Chelaru
senator PSD
Secretar
Álmos Albert Viorel Arcaș Ion Bara Gheorghe Pavel Bălan
Álmos Albert
senator UDMR
membru
din 22 iun. 2009
Viorel Arcaș
senator PSD
membru
din 22 iun. 2009
Ion Bara
senator PD-L
membru
din 22 iun. 2009
Gheorghe Pavel Bălan
senator PSD
membru
Anca-Daniela Boagiu Titus Corlățean Radu Alexandru Feldman Sorin Fodoreanu
Anca-Daniela Boagiu
senator PD-L
membru
din 22 iun. 2009
Titus Corlățean
senator PSD
membru
din 22 iun. 2009
Radu Alexandru Feldman
senator PD-L
membru
Sorin Fodoreanu
senator PD-L
membru
Béla Markó Toader Mocanu Sergiu-Florin Nicolaescu Vasile Cosmin Nicula
Béla Markó
senator UDMR
membru
Toader Mocanu
senator PD-L
membru
din 22 iun. 2009
Sergiu-Florin Nicolaescu
senator PSD
membru
din 22 iun. 2009
Vasile Cosmin Nicula
senator PSD
membru
din 22 iun. 2009
Vasile Nistor Mario-Ovidiu Oprea Ion Toma
Vasile Nistor
senator PNL
membru
din 22 iun. 2009
Mario-Ovidiu Oprea
senator PNL
membru
din 30 mar. 2010
Ion Toma
senator Prog.
membru
din 22 iun. 2009

Fosti membri ai grupului de prietenie

Gheorghe Ialomițianu Clement Negruț Nicușor Păduraru Matei Radu Brătianu
Gheorghe Ialomițianu
deputat PD-L
până în 22 iun. 2009
Clement Negruț
deputat PD-L
până în 22 iun. 2009
Nicușor Păduraru
deputat PD-L
până în 22 iun. 2009
Matei Radu Brătianu
deputat PSD
până în 22 iun. 2009
Gheorghe Ciocan Cătălin Croitoru Horia Grama Adrian Năstase
Gheorghe Ciocan
deputat PSD
până în 22 iun. 2009
Cătălin Croitoru
deputat PSD
până în 22 iun. 2009
Horia Grama
deputat PSD
până în 22 iun. 2009
Adrian Năstase
deputat PSD
până în 22 iun. 2009
Teodor Viorel Meleșcanu Vasile Mustățea Aurel Vainer Vasile Filip Soporan
Teodor Viorel Meleșcanu
senator PNL
din 30 mar. 2010
până în 5 mar. 2012
Vasile Mustățea
senator PNL
din 30 mar. 2010
până în 25 iun. 2012
Aurel Vainer
deputat Mino.
până în 22 iun. 2009
Vasile Filip Soporan
deputat Prog.
până în 22 iun. 2009

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro