Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Spania Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei

Daniel-Cătălin Zamfir
Daniel-Cătălin Zamfir
deputat PNL
Președinte
Ioan Dîrzu
Ioan Dîrzu
deputat PSD
Vicepreședinte
din 1 apr. 2015
Cristina-Ancuța Pocora
Cristina-Ancuța Pocora
deputat PNL
Secretar
Ioan Axente Leonardo Badea Marius Bălu Lucian Nicolae Bode
Ioan Axente
deputat
membru
Leonardo Badea
senator PSD
membru
Marius Bălu
senator PNL
membru
Lucian Nicolae Bode
deputat PNL
membru
Mihăiță Găină Mircea Man Aurelian Mihai Niculina Mocioi
Mihăiță Găină
deputat PSD
membru
Mircea Man
deputat PNL
membru
din 16 iun. 2014
Aurelian Mihai
deputat ALDE
membru
Niculina Mocioi
deputat PNL
membru
din 16 iun. 2014
Cornelia Negruț Adriana-Doina Pană Gheorghe Saghian Dénes Seres
Cornelia Negruț
deputat ALDE
membru
Adriana-Doina Pană
deputat PSD
membru
Gheorghe Saghian
senator
membru
Dénes Seres
deputat UDMR
membru
Ioan Tămâian Radu Bogdan Țîmpău
Ioan Tămâian
deputat PNL
membru
din 10 dec. 2013
Radu Bogdan Țîmpău
deputat PNL
membru

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Vasile Bleotu
Vasile Bleotu
deputat PSD
Vicepreședinte
până în 11 mar. 2011

Fosti membri ai grupului de prietenie

Vasile Bleotu
Vasile Bleotu
deputat PSD
Dumitru Marcel Bujor Nicolae-Liviu Dragnea Aurel Niculae Remus-Daniel Nițu
Dumitru Marcel Bujor
senator PSD
până în 16 iun. 2014
Nicolae-Liviu Dragnea
deputat PSD
până în 19 dec. 2016
Aurel Niculae
deputat PNL
până în 10 dec. 2013
Remus-Daniel Nițu
senator PLC
până în 14 mar. 2016
Petru Movilă
Petru Movilă
deputat UNPR
până în 16 iun. 2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 20:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro