Domenii de activitate

instituții de artă și cultură; protecția patrimoniului cultural național; activitatea presei și a celorlalte mijloace de informare în masă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1992-1996

Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Țepelea Gabriel PNȚCD/PER  
2. Vicepreședinți Gheorghe Constantin
vicepreședinte din 23 sep. 1993
PRM  
3.   Sălcudeanu Petre
vicepreședinte din 15 sep. 1995
PDSR  
4. Secretari Márton Árpád-Francisc UDMR 09.11.1992
5.   Sassu Alexandru PD  
6. Membri Anastasiu Călin-Emil neafiliat  
7.   Bibire Ovidiu Genaru PDSR  
8.   Brahaș (Vițu Ionel) Cornel neafiliat 05.10.1993
9.   Calotă Lupu Floarea PDSR  
10.   Diaconescu Daniel Mircea PNȚCD/PER 20.11.1995
11.   Dragomir Constantin-Romeo PL'93/PAC  
12.   Drăghiea Nicolae neafiliat 13.09.1994
13.   Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
14.   Iliescu Agata Maria (Nicolau) PDSR  
15.   Istrate Rada PD 09.11.1992
16.   Kónya-Hamar Sándor UDMR 13.09.1994
17.   Lădariu Lazăr PUNR  
18.   Maier Ioan PDSR  
19.   Popa Mircea Ioan PNȚCD/PER  
20.   Popescu Costel-Eugen Socialist 19.09.1995
21.   Roman Ionel neafiliat  
22.   Tcaciuc Ștefan Minoritati 14.09.1995
23.   Vitcu Dionisie PDSR  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Barbu Eugen PRM 07.09.1993
2.   Sălcudeanu Petre PDSR 23.09.1993

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Barbu Eugen PRM 23.09.1993
2. Bălăeț Mitică neafiliat 09.11.1992
3. Bucur Mihail PNȚCD/PER 08.09.1993
4. Ichim Mircea-Adrian PDSR 01.03.1993
5. Nagy Benedek UDMR 09.11.1992
6. Postolache Mihăiță PD 09.11.1992