Domenii de activitate

drepturile omului și ale cetățeanului; problemele minorităților; libertatea de conștiință; problemele cultelor religioase; libertatea de exprimare prin alte mijloace decât prin presă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1992-1996

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Wittstock Eberhard-Wolfgang Minoritati  
2. Vicepreședinți András Imre UDMR  
3.   Weber Otto-Ernest PNȚCD/PER  
4. Secretari Teodorescu Mihai PDSR  
5.   Vilău Ioan Adrian PD  
6. Membri Clocotici Toader PDSR  
7.   Coc Dorel Alexandru PL'93/PAC  
8.   Constantinescu Toader PRM  
9.   Danciu Florea PRM 06.03.1995
10.   Dejeu Gavril PNȚCD/PER  
11.   Dinu Ion PNȚCD/PER  
12.   Dragomir Aurel PUNR  
13.   Dugulescu Petru PNȚCD/PER  
14.   Duță Adrian PDSR  
15.   Duțu Ion PRM 05.10.1993
16.   Ivanciov Carol Matei Minoritati  
17.   Jurcă Teodor PDSR  
18.   Nicolicea Eugen PDSR  
19.   Nistor Vasile PD  
20.   Pascu Horia-Radu neafiliat 09.11.1992
21.   Rădulescu-Zoner Constantin Șerban neafiliat  
22.   Roman Emil PUNR  
23.   Rușid Feuzia Minoritati  
24.   Zsigmond László UDMR  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Costin Ioan PDSR   21.09.1993
2. Dănilă Fănică Socialist   04.10.1993
3. Dobrescu Ion neafiliat   09.11.1992
4. Marcu Grigore PDSR   21.09.1993
5. Tokay Gheorghe UDMR 26.10.1992 03.05.2005