Comisie permanentă

Aprobare componență: 05.12.1996

Domenii de activitate:

industria și ramurile ei; comerț interior și exterior, turism și servicii turistice, protecția consumatorilor; strategii de dezvoltare a industriilor și a serviciilor; asigurarea resurselor de materii prime și energie pentru economia națională; dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii în industrie și servicii; probleme specifice ale privatizării în industrie și servicii, ale dezvoltării sectorului privat în aceste ramuri; bursele de mărfuri industriale și servicii; strategii de investiții; calitatea produselor industriale și a serviciilor; standarde și mărci; protecția investițiilor și a mărcilor; progresul tehnic și dezvoltarea tehnologică; eficiența și capacitatea concurențială a produselor și serviciilor pe piața internă și externă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1996-2000

Comisia pentru industrii și servicii

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Popescu Dan Ioan PDSR  
2. Vicepreședinți Pițigoi Barbu PNȚCD  
3.   Radu Alexandru Dumitru USD-PD  
4. Secretari Antal István UDMR  
5.   Bivolaru Ioan PDSR  
6. Membri Dărămuș Nicolae Octavian neafiliat  
7.   Drumen Constantin neafiliat  
8.   Enescu Ion PNȚCD  
9.   Irimescu Haralambie PNȚCD  
10.   Manolescu Oana Minoritati  
11.   Moucha Romulus-Ion PDSR  
12.   Mureșan Avram Ioan PNȚCD 09.03.1998
13.   Muru Grigore PNȚCD 07.09.2000
14.   Naidin Petre PDSR  
15.   Nica Dan PDSR  
16.   Pavel Vasile PNȚCD  
17.   Popescu Dumitru PDSR  
18.   Popescu Irineu PNȚCD 24.03.1997
19.   Priceputu Laurențiu PNL  
20.   Ráduly Róbert Kálmán UDMR  
21.   Sandu Ion Florentin PDSR  
22.   Sassu Alexandru USD-PD 22.02.1999
23.   Ștefănoiu Luca PRM 10.02.1997

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Albu Gheorghe USD-PD   01.09.1998
2. Băbălău Constantin PRM   10.02.1997
3. Băsescu Traian USD-PD   26.06.2000
4. Gheorghiof Titu Nicolae PNL   01.09.1999
5. Raica Florica Rădița PNȚCD 20.01.1997 24.03.1997