Comisie permanentă

Aprobare componență: 05.12.1996

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1996-2000

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cîrstoiu Ion
președinte din 5 feb. 1997
USD-PD  
2. Vicepreședinți Cristea Marin PDSR  
3.   Mânea Radu
vicepreședinte din 9 sep. 1997
PNȚCD  
4. Secretari Oltean Ioan
secretar din 1 mar. 2000
USD-PD 11.12.1997
5. Membri Afrăsinei Viorica PDSR  
6.   Bara Radu Liviu PDSR  
7.   Biriș Anamaria Mihaela neafiliat  
8.   Birtalan Akos UDMR  
9.   Burlacu Viorel PRM  
10.   Cazacu Vasile-Mircea neafiliat 27.04.1998
11.   Chiriță Dorin PDSR 29.06.2000
12.   Dănilă Vasile PNL 18.03.1999
13.   Fenoghen Sevastian Minoritati  
14.   Godja Petru PDSR  
15.   Ignat Ștefan neafiliat  
16.   Jurcan Dorel USD-PD 21.02.2000
17.   Jurcă Teodor PDSR 24.05.1999
18.   Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR 06.09.1999
19.   Leca Mihai PNL 29.06.2000
20.   Marinescu Ioan-Sorin USD-PSDR  
21.   Matei Lucian Ion PNȚCD  
22.   Noica Nicolae PNȚCD  
23.   Pop Viorel neafiliat  
24.   Protopopescu Cornel PNȚCD  
25.   Roșca Toader PRM 07.09.2000
26.   Sturza Popovici Cornel PNȚCD  
27.   Trifu Romeo-Marius neafiliat  
28.   Vataman Dorin PNȚCD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Munteanu Mircea Mihai PNȚCD 14.07.1998
2. Secretari Marinescu Ioan-Sorin USD-PSDR 01.03.2000
3.   Miclăuș Vasile PUNR 01.09.1999

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Cazacu Vasile-Mircea neafiliat   12.03.1998
2. Croitoru Mircea-Adrian PDSR   03.05.1999
3. Ionescu Anton PNL 12.03.1998 27.04.1998
4. Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR   04.09.1997
5. Leonăchescu Nicolae PRM   07.09.2000
6. Mândroviceanu Vasile PNL   19.12.1996
7. Miclăuș Vasile PUNR   01.09.1999
8. Munteanu Mircea Mihai PNȚCD   14.07.1998
9. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae USD-PD   02.02.2000
10. Sabău Traian PDSR   20.06.2000
11. Varga Attila UDMR 04.09.1997 06.09.1999