Comisie permanentă

Număr membri: 18-25

Domenii de activitate

instituții de artă și cultură; protecția patrimoniului cultural național; activitatea presei și a celorlalte mijloace de informare în masă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Turcan Raluca PD-L  
2. Vicepreședinți Amet Aledin Mino.  
3.   Socaciu Victor PSD  
4. Secretari Novac Cornelia Brîndușa PD-L  
5.   Pâslaru Florin-Costin PSD  
6. Membri Anastase Roberta Alma PD-L  
7.   Anghel Florin Serghei PD-L  
8.   Bobeș Marin PSD 18.10.2011
9.   Cazan Mircea-Vasile PNL  
10.   Irimescu Mircea PNL  
11.   Kelemen Hunor UDMR  
12.   Luca Ciprian-Florin PSD  
13.   Márton Árpád-Francisc UDMR  
14.   Paleologu Theodor PD-L  
15.   Popov Dușan Mino.  
16.   Taloș Gheorghe-Mirel PNL  
17.   Voicu Mădălin-Ștefan PSD  
18.   Zoicaș Gheorghe PNL 22.12.2009

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bănicioiu Nicolae PSD 08.02.2010 23.11.2010
2. Burlacu Cristian-Ion PD-L 08.03.2011 18.10.2011
3. Fenechiu Relu PNL   16.02.2009
4. Roman Gheorghe PSD   20.10.2009
5. Spînu Teodor-Marius PD-L   19.10.2009
6. Știrbu Gigel-Sorinel PNL 22.05.2012 11.09.2012
7. Trandafir Teodora Virginia PD-L 29.09.2010 09.02.2012
8. Uioreanu Horea-Dorin PNL 08.03.2011 22.05.2012
9. Zoicaș Gheorghe PNL 16.02.2009 10.11.2009