Comisie permanentă

Număr membri: 18-25

Domenii de activitate

instituții de artă și cultură; protecția patrimoniului cultural național; activitatea presei și a celorlalte mijloace de informare în masă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Raluca Turcan Turcan Raluca PD-L  
2. Vicepreședinți Aledin Amet Amet Aledin Mino.  
3.   Victor Socaciu Socaciu Victor PSD  
4. Secretari Cornelia Brîndușa Novac Novac Cornelia Brîndușa PD-L  
5.   Florin-Costin Pâslaru Pâslaru Florin-Costin PSD  
6. Membri Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PD-L  
7.   Florin Serghei Anghel Anghel Florin Serghei PD-L  
8.   Marin Bobeș Bobeș Marin PSD 18.10.2011
9.   Mircea-Vasile Cazan Cazan Mircea-Vasile PNL  
10.   Mircea Irimescu Irimescu Mircea PNL  
11.   Hunor Kelemen Kelemen Hunor UDMR  
12.   Ciprian-Florin Luca Luca Ciprian-Florin PSD  
13.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR  
14.   Theodor Paleologu Paleologu Theodor PD-L  
15.   Dușan Popov Popov Dușan Mino.  
16.   Gheorghe-Mirel Taloș Taloș Gheorghe-Mirel PNL  
17.   Mădălin-Ștefan Voicu Voicu Mădălin-Ștefan PSD  
18.   Gheorghe Zoicaș Zoicaș Gheorghe PNL 22.12.2009

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PSD 08.02.2010 23.11.2010
2. Cristian-Ion Burlacu Burlacu Cristian-Ion PD-L 08.03.2011 18.10.2011
3. Relu Fenechiu Fenechiu Relu PNL   16.02.2009
4. Gheorghe Roman Roman Gheorghe PSD   20.10.2009
5. Teodor-Marius Spînu Spînu Teodor-Marius PD-L   19.10.2009
6. Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel PNL 22.05.2012 11.09.2012
7. Teodora Virginia Trandafir Trandafir Teodora Virginia PD-L 29.09.2010 09.02.2012
8. Horea-Dorin Uioreanu Uioreanu Horea-Dorin PNL 08.03.2011 22.05.2012
9. Gheorghe Zoicaș Zoicaș Gheorghe PNL 16.02.2009 10.11.2009