Comisie permanentă

Număr membri: 21-31

Domenii de activitate:

industria și ramurile ei; comerț interior și exterior, turism și servicii turistice, protecția consumatorilor; strategii de dezvoltare a industriilor și a serviciilor; asigurarea resurselor de materii prime și energie pentru economia națională; dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii în industrie și servicii; probleme specifice ale privatizării în industrie și servicii, ale dezvoltării sectorului privat în aceste ramuri; bursele de mărfuri industriale și servicii; strategii de investiții; calitatea produselor industriale și a serviciilor; standarde și mărci; protecția investițiilor și a mărcilor; progresul tehnic și dezvoltarea tehnologică; eficiența și capacitatea concurențială a produselor și serviciilor pe piața internă și externă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Legături

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru industrii și servicii

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iancu Iulian PSD  
2. Vicepreședinți Bostan Emil
vicepreședinte din 15 sep. 2011
Prog.  
3.   Chiriță Dumitru
vicepreședinte din 19 sep. 2012
PSD  
4. Secretari Marin Mircea PD-L  
5.   Țîmpău Radu Bogdan
secretar din 11 sep. 2012
PNL 23.11.2010
6. Membri Antal István UDMR  
7.   Balcan Viorel PNL  
8.   Bode Lucian Nicolae PD-L 08.03.2011
9.   Boureanu Cristian Alexandru PD-L  
10.   Brătianu Matei Radu PSD  
11.   Dolineaschi Andrei PSD  
12.   Fenechiu Relu PNL 08.03.2011
13.   Ionescu George PD-L  
14.   Jolța Nicolae PD-L  
15.   Leșe Doru Brașoan PNL  
16.   Manolescu Oana Mino.  
17.   Martin Eduard-Stelian PSD 08.03.2011
18.   Mazilu Constantin Prog.  
19.   Negruț Clement PD-L  
20.   Olosz Gergely UDMR  
21.   Păduraru Nicușor PD-L  
22.   Petrescu Cristian PD-L  
23.   Potor Călin PNL 08.03.2011
24.   Rizea Cristian PSD 16.02.2009
25.   Roman Gheorghe PSD 20.10.2009
26.   Tătaru Florin-Cristian PSD 14.09.2011
27.   Toader Mircea-Nicu PD-L  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Boureanu Cristian Alexandru PD-L   16.05.2011
2.   Negoiță Robert Sorin PSD   26.06.2012
3.   Trășculescu Alin Silviu PD-L 01.06.2011 20.11.2012
4. Secretari Adomniței Cristian Mihai PNL   27.06.2012

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Adomniței Cristian Mihai PNL 27.06.2012
2. Bode Lucian Nicolae PD-L 23.11.2010
3. Burlacu Cristian-Ion PD-L 07.12.2010
4. Negoiță Robert Sorin PSD 26.06.2012
5. Pieptea Cornel PNL 27.10.2009
6. Trășculescu Alin Silviu PD-L 20.11.2012
7. Tușa Adriana Diana PNL 16.02.2010
8. Vasile Aurelia Prog. 08.09.2010