Comisie permanentă

Număr membri: 23-32

Domenii de activitate

programe în domeniul agriculturii, horticulturii, zootehniei, pisciculturii, silviculturii, fondului cinegetic; probleme specifice ale privatizării în agricultură; libera inițiativă, forme de proprietate, de asociere, creditare, arendare; gospodărirea fondului funciar; activitatea societăților și regiilor cu capital de stat sau mixt din agricultură, silvicultură și alimentație; servicii pentru agricultură, îmbunătățiri funciare, industrie alimentară și silvicultură.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Rădulescu Adrian
președinte din 21 feb. 2012
PD-L 14.09.2011
2. Vicepreședinți Ghiveciu Marian
vicepreședinte din 3 mai 2011
PSD  
3.   Kelemen Atilla-Béla-László UDMR  
4.   Tabugan Ion
vicepreședinte din 3 mai 2011
Prog.  
5. Secretari Chirilă Constantin
secretar din 8 mai 2012
PD-L  
6.   Mocanu Vasile PSD  
7. Membri Alecu Valeriu PD-L  
8.   Antochi Gheorghe PSD  
9.   Avram Marian neafiliat  
10.   Banu Mihai PD-L  
11.   Béres Ștefan Vasile UDMR  
12.   Dumitru Ion PSD  
13.   Fuia Stelian PD-L  
14.   Georgescu Filip PSD  
15.   Gheorghe Tinel PD-L 08.03.2011
16.   Giurgiu Mircia PSD  
17.   Holban Titi PNL 20.12.2011
18.   Horj Pavel PNL  
19.   Munteanu Ioan PSD  
20.   Olar Corneliu PD-L  
21.   Plăiașu Gabriel PNL  
22.   Roman Ioan Sorin PSD 08.03.2011
23.   Stroian Toader PD-L  
24.   Tabără Valeriu PD-L  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Fuia Stelian PD-L 09.09.2010 21.02.2012
2.   Tabără Valeriu PD-L   09.09.2010
3. Vicepreședinți Steriu Valeriu-Andrei Prog.   02.03.2010
4.   Surdu-Soreanu Raul-Victor PSD 02.03.2010 07.04.2011
5. Secretari Avram Marian neafiliat   08.05.2012

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Coroamă Gheorghe PSD 27.10.2009 29.06.2012
2. Gheorghe Tinel PD-L   23.11.2010
3. Iftime Dragoș-Adrian PD-L   20.10.2009
4. Motreanu Dan-Ștefan PNL 16.09.2009 20.12.2011
5. Rizea Cristian PSD   16.02.2009
6. Steriu Valeriu-Andrei Prog.   07.12.2010
7. Surdu-Soreanu Raul-Victor PSD   07.04.2011
8. Surupăceanu Mugurel PSD 12.04.2011 15.10.2012
9. Tărâță Culiță Prog.   05.07.2012
10. Țurcanu Florin PNL   15.06.2012