Comisie permanentă

Număr membri: 23-33

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cantaragiu Bogdan
președinte din 1 feb. 2012
PD-L  
2. Vicepreședinți Călin Ion
vicepreședinte din 9 mar. 2010
PSD  
3.   Palăr Ionel PNL  
4. Secretari Ciocan Gheorghe
secretar din 23 iun. 2010
PSD  
5.   Pál Árpád
secretar din 28 feb. 2012
UDMR 21.02.2012
6. Membri Apostolache Mihai Cristian PD-L  
7.   Barbu Sulfina PD-L  
8.   Boiangiu Victor PD-L  
9.   Bordeianu Dan PNL  
10.   Buican Cristian PNL  
11.   Burlacu Cristian-Ion PD-L 18.10.2011
12.   Buta Sorin Gheorghe PD-L  
13.   Ciuhodaru Tudor Prog. 27.03.2012
14.   Dușa Mircea PSD 08.03.2011
15.   Gherasim Vasile PD-L 01.02.2012
16.   Iorguș Zanfir PD-L  
17.   Longher Ghervazen Mino.  
18.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD 08.03.2011
19.   Oltean Ioan PD-L  
20.   Rățoi Neculai PSD  
21.   Seres Dénes UDMR  
22.   Stoica Mihaela PD-L 08.03.2011
23.   Varga Lucia-Ana PNL  
24.   Vlădoiu Aurel PSD  
25.   Zamfirescu Sorin Ștefan PD-L  
26.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD 10.11.2009

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Barbu Sulfina PD-L   28.09.2011
2.   Gherasim Vasile PD-L 28.09.2011 01.02.2012
3. Vicepreședinți Dușa Mircea PSD   09.03.2010
4.   Soporan Vasile Filip Prog. 24.05.2011 06.02.2012
5. Secretari Apostolache Mihai Cristian PD-L   23.06.2010
6.   Edler András György UDMR 23.02.2010 02.11.2011
7.   Korodi Attila UDMR   22.12.2009

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Bobeș Marin PSD   10.11.2009
2. Borbély László UDMR 22.12.2009 08.02.2010
3. Dușa Mircea PSD   08.09.2010
4. Edler András György UDMR 08.02.2010 02.11.2011
5. Fenechiu Relu PNL 16.02.2009 08.03.2011
6. Korodi Attila UDMR   22.12.2009
7. Macaleți Costică PSD   02.11.2012
8. Marinescu Antonella PSD   05.11.2012
9. Neculai Marius neafiliat   15.04.2009
10. Nica Dan PSD 22.12.2009 08.03.2011
11. Orban Ludovic PNL   27.10.2009
12. Pardău Dumitru PNL 15.04.2009 22.12.2009
13. Pieptea Cornel PNL 27.10.2009 27.06.2012
14. Soporan Vasile Filip Prog. 08.02.2010 28.02.2012
15. Stan Nicolae PSD   18.10.2011
16. Țaga Claudiu Prog. 27.10.2009 08.03.2011
17. Țîmpău Radu Bogdan PNL   23.11.2010
18. Uricec Eugen Constantin PSD   08.03.2011