Comisie permanentă

Număr membri: 15-33

Domenii de activitate

restructurarea economiei la nivel macroeconomic și la nivel sectorial; programe de reconstrucție și dezvoltare; prognoză economică; mijloace și instituții specifice ale economiei de piață; problemele prețurilor și concurenței; libera inițiativă; privatizarea; activitatea economică a Fondului Proprietății de Stat și a Fondurilor Proprietății Private, a regiilor autonome și a societăților comerciale cu capital integral de stat sau mixt; importul și exportul de capital; alte probleme privind strategia dezvoltării economice și politica reformei.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 2010 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tudose Mihai
președinte din 8 dec. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Neacșu Marian
vicepreședinte din 30 sep. 2014
PSD  
3.   Palașcă Viorel
vicepreședinte din 17 feb. 2015
ALDE  
4.   Vainer Aurel
vicepreședinte din 17 iun. 2014
Minoritati  
5. Secretari Dumitru Georgică ALDE  
6.   Itu Cornel PSD  
7. Membri Buican Cristian PNL 17.09.2014
8.   Caloianu Mario-Ernest UNPR  
9.   Cazan Mircea-Vasile PNL 17.09.2014
10.   Chirvăsuță Laurențiu PSD  
11.   Ciocan Dan PSD  
12.   Fejér László-Ődőn UDMR  
13.   Gerea Andrei Dominic ALDE  
14.   Gheorghe Andrei Daniel PNL 24.06.2014
15.   Grama Horia PSD  
16.   Guran Virgil PNL  
17.   Măduța Flavius-Luigi PSD  
18.   Nicolae Alexandri PNL  
19.   Nicolae Florian PSD  
20.   Smarandache Miron Alexandru PSD  
21.   Șimon Gheorghe PSD  
22.   Ursărescu Dorinel ALDE  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Grama Horia PSD 17.02.2015 08.12.2015
2.   Tudose Mihai PSD   15.12.2014
3. Vicepreședinți Nicolae Alexandri PNL   17.02.2015
4.   Udriște Gheorghe UNPR   30.09.2014

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Adăscăliței Constantin PSD   07.03.2016
3. Bănicioiu Nicolae PSD   11.03.2014
4. Blăjuț Viorel-Ionel neafiliat   28.11.2016
5. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD   27.05.2014
6. Nazare Alexandru PNL   08.10.2013
7. Negruț Clement UNPR 08.10.2013 04.02.2014
8. Niculae Aurel PNL 11.03.2014 25.03.2015
9. Stoica Ștefan-Bucur PDL   23.04.2013
10. Teju Sorin neafiliat   04.02.2014
11. Țigăeru Roșca Laurențiu neafiliat   04.02.2014
12. Udriște Gheorghe UNPR   13.10.2015
13. Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR   15.04.2014