Comisie permanentă

Număr membri: 15-25

Domenii de activitate

instituții de artă și cultură; protecția patrimoniului cultural național; activitatea presei și a celorlalte mijloace de informare în masă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Știrbu Gigel-Sorinel
președinte din 4 mar. 2014
PNL  
2. Vicepreședinți Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
3.   Márton Árpád-Francisc
vicepreședinte din 3 iun. 2014
UDMR  
4.   Voicu Mădălin-Ștefan PSD  
5. Secretari Alexe Florin-Alexandru
secretar din 4 mar. 2014
PNL  
6.   Pâslaru Florin-Costin PSD  
7. Membri Ciubotaru Lucian-Manuel PNL 12.02.2013
8.   Dobrinescu Traian PNL 08.04.2014
9.   Florea Damian ALDE  
10.   Gliga Vasile Ghiorghe PSD 03.06.2015
11.   Gunia Dragoș-Ionel PNL  
12.   Kelemen Hunor UDMR  
13.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD 14.03.2016
14.   Mincă Liliana ALDE  
15.   Nistor Marioara UNPR 26.06.2013
16.   Paleologu Theodor PNL  
17.   Podașcă Gabriela-Maria PSD 14.03.2016
18.   Popa Radu Mihai UNPR 30.09.2014
19.   Pușcaș Iacob neafiliat  
20.   Sturzu Mihai-Răzvan neafiliat  
21.   Taloș Gheorghe-Mirel ALDE  
22.   Tămâian Ioan PNL  
23.   Tîlvăr Angel PSD 03.06.2015
24.   Tușa Adriana Diana neafiliat 26.06.2013
25.   Uricec Eugen Constantin PSD 14.03.2016
26.   Vulpescu Ioan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Alexe Florin-Alexandru PNL 20.12.2013 04.03.2014
2.   Știrbu Gigel-Sorinel PNL   20.12.2013
3. Secretari Alexe Costel PNL 20.12.2013 04.03.2014

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Alexe Costel PNL   08.04.2014
2. Delureanu Virgil PSD   14.05.2013
3. Dima Toader PSD   09.04.2013
4. Grindeanu Sorin Mihai PSD 14.03.2016 29.06.2016
5. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD   12.02.2013
6. Ochi Ion PSD   01.09.2015
7. Popa Octavian-Marius ALDE   12.02.2013
8. Popescu Dan-Cristian PNL   04.08.2016
9. Stanciu Zisu PSD 11.03.2014 08.04.2014