Comisie permanentă

Număr membri: 15-33

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ștefan Viorel
președinte din 17 sep. 2014
PSD  
2. Vicepreședinți Manda Iulian Claudiu PSD  
3.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PNL  
4.   Nosa Iuliu
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PSD  
5. Secretari Horga Vasile
secretar din 6 sep. 2016
PNL 17.09.2014
6.   Paul Maria-Andreea PNL  
7. Membri Birchall Ana PSD 08.04.2014
8.   Chițoiu Daniel ALDE  
9.   Cocei Erland PNL  
10.   Cristea Aurelia PSD  
11.   Cupă Ion ALDE  
12.   Dascălu Constantin PNL  
13.   Doboș Anton PNL  
14.   Dobre Mircea-Titus PSD 08.10.2013
15.   Dragomir Gheorghe PNL  
16.   Erdei Dolóczki István UDMR  
17.   Gheorghe Florin PSD 25.02.2015
18.   Hărău Eleonora-Carmen PNL  
19.   Hulea Ioan UNPR  
20.   Ialomițianu Gheorghe PNL  
21.   Ignat Miron Minoritati  
22.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
23.   Mocanu Adrian UNPR 11.03.2014
24.   Negruț Cornelia ALDE  
25.   Niță Emil PSD 11.03.2015
26.   Pardău Dumitru PNL 14.05.2013
27.   Petric Octavian PSD  
28.   Popeangă Vasile PNL  
29.   Tiuch Cătălin PSD 09.09.2015

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Dragomir Gheorghe PNL 08.05.2013 11.03.2014
2.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL 11.03.2014 17.09.2014
3.   Rușanu Dan Radu PNL   07.05.2013
4. Secretari Donțu Mihai-Aurel PNL 08.05.2013  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bleotu Vasile PSD   11.03.2014
2. Ciobanu Gheorghe PSD   28.07.2015
3. Cosma Vlad-Alexandru PSD   04.02.2014
4. Diaconu Adrian-Nicolae PSD   25.02.2015
5. Donțu Mihai-Aurel PNL   07.07.2016
6. Dumitru Ioana-Jenica PSD   01.07.2016
7. Iacob Ridzi Monica Maria PSD   16.02.2015
8. Mocanu Adrian UNPR   08.10.2013
9. Niculae Aurel PNL 25.03.2015 20.09.2016
10. Petrescu Petre neafiliat   25.03.2015
11. Roman Gheorghe PNL 08.10.2013 01.07.2016
12. Rușanu Dan Radu PNL   07.05.2013
13. Stoica Ștefan-Bucur PDL 23.04.2013 15.10.2013
14. Vlădoiu Aurel PSD 18.03.2014 27.07.2015