Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

restructurarea economiei la nivel macroeconomic și la nivel sectorial; programe de reconstrucție și dezvoltare; prognoză economică; mijloace și instituții specifice ale economiei de piață; problemele prețurilor și concurenței; libera inițiativă; privatizarea; activitatea economică a Fondului Proprietății de Stat și a Fondurilor Proprietății Private, a regiilor autonome și a societăților comerciale cu capital integral de stat sau mixt; importul și exportul de capital; alte probleme privind strategia dezvoltării economice și politica reformei.

Date de contact

Tel: 021.414.1100, 021.314.2859Fax: 021.414.1188Email: cp01@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șimon Gheorghe
președinte din 6 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Ghilea Găvrilă PNL  
3.   Itu Cornel
vicepreședinte din 14 noi. 2017
PSD  
4.   Mocanu Adrian ALDE  
5. Secretari Vișan George-Gabriel
secretar din 14 noi. 2017
PSD  
6. Membri Antal István-János UDMR  
7.   Botez Mihai-Cătălin USR  
8.   Burciu Cristina PSD  
9.   Durbacă Eugen PRO Europa  
10.   Gheorghe Andrei Daniel PNL  
11.   Mihalescul Dumitru PNL  
12.   Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017
13.   Oprișcan Mihai Doru ALDE  
14.   Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE  
15.   Presură Alexandra PSD  
16.   Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018
17.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
18.   Tripa Florin-Dan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 06.02.2018
2.   Tudose Mihai PRO Europa   28.02.2017
3. Vicepreședinți Șimon Gheorghe PSD   14.11.2017
4. Secretari Cupă Ion ALDE 20.06.2017 27.06.2017
5.   Durbacă Eugen PRO Europa   20.06.2017
6.   Itu Cornel PSD   14.11.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   12.09.2018
2. Cupă Ion ALDE 13.06.2017 27.06.2017
3. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa   28.02.2017
4. Tudose Mihai PRO Europa   19.06.2019