Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

constituționalitatea proiectelor de lege și a propunerilor legislative; reglementări în domeniul dreptului civil, penal, contravențional, procedură civilă, penală, administrativă, organizarea judecătorească; alte reglementări cu caracter precumpănitor juridic; probleme de disciplină parlamentară, incompatibilități și imunități.

Subcomisii

Subcomisia pentru monitorizarea executării hotărârilor Curții Europene a Drepurilor Omului

Date de contact

Email: cp11@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2018 2017 2016 Documente: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia juridică, de disciplină și imunități

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Halici Nicușor
președinte din 3 oct. 2018
PSD 16.05.2017
2. Vicepreședinți Cătăniciu Steluța-Gustica
vicepreședinte din 14 iun. 2017
ALDE  
3.   Dunava Costel Neculai
vicepreședinte din 27 mar. 2018
PSD  
4.   Varga Vasile PNL  
5. Secretari Căruceru Aida-Cristina
secretar din 9 mai 2018
PSD  
6.   Tănăsescu Alina-Elena
secretar din 14 iun. 2017
PSD  
7. Membri Ambrus Izabella-Agnes UDMR  
8.   Andronache Gabriel PNL  
9.   Babuș Radu PSD 13.02.2018
10.   Bălănescu Alexandru PSD  
11.   Cupșa Ioan PNL  
12.   Dehelean Silviu USR  
13.   Duruș Vlad-Emanuel USR 07.11.2017
14.   Gilia Claudia PSD 13.09.2017
15.   Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
16.   Ion Stelian-Cristian USR  
17.   Iordache Florin PSD  
18.   Macovei Silviu Nicu PSD  
19.   Márton Árpád-Francisc UDMR  
20.   Nicolicea Eugen PSD  
21.   Popa Mihai Valentin PSD  
22.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
23.   Predoiu Marian-Cătălin PNL  
24.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
25.   Trăilă Cristina PNL 05.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Iordache Florin PSD   04.01.2017
2.   Nicolicea Eugen PSD 04.01.2017 03.10.2018
3. Vicepreședinți Florea Oana-Consuela PSD   13.02.2018
4.   Tănăsescu Alina-Elena PSD   14.06.2017
5. Secretari Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE   14.06.2017
6.   Dunava Costel Neculai PSD   27.03.2018

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Cosma Andreea PSD 01.02.2017 16.05.2017
2. Florea Oana-Consuela PSD   13.02.2018
3. Ghinea Cristian USR 26.09.2017 07.11.2017
4. Prișcă Răzvan Sorin PNL   21.02.2017
5. Simonis Alfred - Robert PSD   01.02.2017
6. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL   13.09.2017
7. Steriu Valeriu-Andrei PSD   26.09.2017