Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 2008 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO România 04.09.2019
2. Vicepreședinți Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
5. Membri Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
6.   Apjok Norbert UDMR  
7.   Bontea Vlad PSD 06.02.2018
8.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
9.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
10.   Cucșa Marian-Gheorghe Neafiliați 30.06.2020
11.   Dobre Victor Paul PNL  
12.   Iftimie Neculai Neafiliați  
13.   Olteanu Daniel PSD  
14.   Pop Georgian PSD 04.09.2019
15.   Preda Marin PSD 03.11.2020
16.   Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
17.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
18.   Surgent Marius-Gheorghe PNL  
19.   Todor Adrian PSD 12.12.2018
20.   Weber Mihai PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Mocioalcă Ion PRO România 06.02.2018 06.02.2019
5.   Rodeanu Bogdan-Ionel USR    
6.   Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
7. Secretari Mărgărit Mitică-Marius PSD 06.02.2019 29.06.2020
8.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
9.   Velcea Nicolae PSD 29.06.2020 27.10.2020

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Bejinariu Eugen PSD   30.06.2020
3. Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
4. Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019 19.12.2020
5. Mărgărit Mitică-Marius PSD 01.02.2017 30.06.2020
6. Mocioalcă Ion PRO România   06.02.2019
7. Pop Georgian PSD   06.02.2019
8. Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017 24.09.2019
9. Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
10. Rodeanu Bogdan-Ionel USR   18.12.2020
11. Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
12. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
13. Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
14. Velcea Nicolae PSD 12.06.2019 23.10.2020
15. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018