Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 21.12.2000

Domenii de activitate

tehnologia informatiei si comunicatiilor, tehnologii avansate specifice domeniului, alinierea la reglementarile, respectiv la standardele internationale, si proprietatea intelectuala în domeniu.

Subcomisii

Subcomisia pentru Spațiu

Date de contact

Email: cti@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 Înreg.video: 2017

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Drulă Cătălin USR  
2. Vicepreședinți Cîtea Vasile
vicepreședinte din 8 mar. 2017
PSD 01.02.2017
3.   Dobrică Ionela Viorela PSD  
4.   Popescu Mariana-Venera Minoritati  
5. Secretari Popescu Pavel PNL  
6.   Socotar Gheorghe-Dinu
secretar din 19 mar. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Anton Anton ALDE  
8.   Apjok Norbert UDMR  
9.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 04.09.2019
10.   Moldovan Sorin-Dan PNL 16.05.2018
11.   Pambuccian Varujan Minoritati  
12.   Petcu Toma-Florin ALDE 30.05.2018
13.   Pop Andrei PSD  
14.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
15.   Zainea Cornel USR 12.09.2018
16.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD 13.09.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Axinte Vasile PSD   01.02.2017
2. Secretari Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD 22.03.2017 11.04.2018
3.   Pop Andrei PSD   22.03.2017
4.   Simonis Alfred - Robert PSD 30.05.2018 19.03.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Axinte Vasile PSD   01.02.2017
2. Calotă Florică Ică ALDE 13.02.2018 30.05.2018
3. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa   13.09.2017
4. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD 21.03.2017 11.04.2018
5. Jivan Luminița-Maria PSD   04.04.2017
6. Oprea Dumitru PNL   04.04.2017
7. Pop Tudor Rareș USR 07.06.2017 12.09.2018
8. Simonis Alfred - Robert PSD 11.04.2018 04.09.2019
9. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR 28.02.2017 07.06.2017
10. Șerban Ciprian-Constantin PSD   07.03.2017
11. Varga Glad-Aurel PNL 04.04.2017 16.05.2018
12. Văcaru Alin Vasile PRO Europa   01.02.2017