Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 20.12.2010

Date de contact

Tel: 021.414.12.22Fax: 021.414.12.23Email: cromanii@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 2008 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Legături

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Codreanu Constantin PMP  
2. Vicepreședinți Popescu Nicolae-Daniel
vicepreședinte din 30 oct. 2018
USR 07.06.2017
3.   Roman Ioan Sorin
vicepreședinte din 28 dec. 2016
PSD  
4.   Velcea Nicolae PSD  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 11 dec. 2018
USR 31.10.2018
6.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD  
7. Membri Băișanu Ștefan-Alexandru Neafiliați 13.06.2017
8.   Buican Cristian PNL 11.12.2017
9.   Coliu Doru-Petrișor PMP  
10.   Dobrovie Matei-Adrian PNL  
11.   Fădor Angelica PNL  
12.   Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017
13.   Gilia Claudia PSD 19.09.2017
14.   Lupașcu Costel PSD  
15.   Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
16.   Văcaru Alin Vasile PRO Europa 12.06.2019
17.   Vîrză Mihăiță PSD 18.09.2019
18.   Voicu Mihai Alexandru PNL  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Dobrovie Matei-Adrian PNL   30.10.2018
2. Secretari Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
3.   Popescu Nicolae-Daniel USR 19.09.2017 30.10.2018

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Anton Anton ALDE 01.02.2017 13.06.2017
2. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   01.06.2017
3. Pau Radu - Adrian PRO Europa   13.09.2017
4. Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
5. Văcaru Alin Vasile PRO Europa   13.06.2018