Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stănescu Alexandru
președinte din 5 sep. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Dîrzu Ioan PSD  
3.   Giugea Nicolae
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PNL  
4.   Păle Dănuț
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Ciocan Dan PSD  
6.   Gudu Vasile
secretar din 27 noi. 2019
PNL  
7. Membri Boroianu Aurel-Robert PNL  
8.   Calotă Florică Ică PNL  
9.   Constantin Daniel PNL 04.09.2019
10.   Furic Iarco Minoritati  
11.   Gheorghe Tinel PNL  
12.   Havrici Emanuel-Iuliu PRO România  
13.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
14.   Niță Nicu PSD  
15.   Olar Corneliu PNL 13.06.2017
16.   Oros Nechita-Adrian PNL  
17.   Popescu Nicolae-Daniel USR 24.09.2019
18.   Roman Ioan Sorin PSD 28.02.2018
19.   Sebestyén Csaba-István UDMR  
20.   Simionca Ionuț PMP  
21.   Tabugan Ion PNL  
22.   Terea Ioan PSD  
23.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 13.09.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Munteanu Ioan PSD 05.09.2017
2. Vicepreședinți Oros Nechita-Adrian PNL 27.11.2019
3.   Stănescu Alexandru PSD 05.09.2017
4. Secretari Giugea Nicolae PNL 27.11.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Boboc Tudorița-Rodica PSD   13.06.2018
2. Ghinea Cristian USR   26.09.2017
3. Munteanu Ioan PSD   01.02.2018
4. Olar Corneliu PNL   16.05.2017
5. Pop Georgian PSD 13.02.2019 04.09.2019
6. Prisnel Adrian-Claudiu USR   12.09.2018
7. Rădulescu Gabriel PMP 14.09.2020 23.11.2020
8. Steriu Valeriu-Andrei PSD 26.09.2017 30.08.2020
9. Șerban Ciprian-Constantin PSD   11.09.2019