Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

programe în domeniul agriculturii, horticulturii, zootehniei, pisciculturii, silviculturii, fondului cinegetic; probleme specifice ale privatizării în agricultură; libera inițiativă, forme de proprietate, de asociere, creditare, arendare; gospodărirea fondului funciar; activitatea societăților și regiilor cu capital de stat sau mixt din agricultură, silvicultură și alimentație; servicii pentru agricultură, îmbunătățiri funciare, industrie alimentară și silvicultură.

Date de contact

Email: cp04@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stănescu Alexandru
președinte din 5 sep. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Dîrzu Ioan PSD  
3.   Oros Nechita-Adrian PNL  
4.   Păle Dănuț
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Ciocan Dan PSD  
6.   Giugea Nicolae PNL  
7. Membri Boroianu Aurel-Robert PNL  
8.   Calotă Florică Ică ALDE  
9.   Furic Iarco Minoritati  
10.   Gheorghe Tinel PNL  
11.   Ghinea Cristian USR 31.10.2018
12.   Gudu Vasile PNL  
13.   Havrici Emanuel-Iuliu PSD  
14.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
15.   Niță Nicu PSD  
16.   Olar Corneliu PNL 13.06.2017
17.   Pop Georgian PRO Europa 13.02.2019
18.   Roman Ioan Sorin PSD 28.02.2018
19.   Sebestyén Csaba-István UDMR  
20.   Simionca Ionuț PMP  
21.   Steriu Valeriu-Andrei PSD 26.09.2017
22.   Șerban Ciprian-Constantin PSD  
23.   Tabugan Ion ALDE  
24.   Terea Ioan PSD  
25.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 13.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Munteanu Ioan PSD 05.09.2017
2. Vicepreședinți Stănescu Alexandru PSD 05.09.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
2. Ghinea Cristian USR 26.09.2017
3. Munteanu Ioan PSD 01.02.2018
4. Olar Corneliu PNL 16.05.2017
5. Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018