Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

programe în domeniul agriculturii, horticulturii, zootehniei, pisciculturii, silviculturii, fondului cinegetic; probleme specifice ale privatizării în agricultură; libera inițiativă, forme de proprietate, de asociere, creditare, arendare; gospodărirea fondului funciar; activitatea societăților și regiilor cu capital de stat sau mixt din agricultură, silvicultură și alimentație; servicii pentru agricultură, îmbunătățiri funciare, industrie alimentară și silvicultură.

Date de contact

Email: cp04@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Alexandru Stănescu Stănescu Alexandru
președinte din 5 sep. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Ioan Dîrzu Dîrzu Ioan PSD  
3.   Nicolae Giugea Giugea Nicolae
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PNL  
4.   Dănuț Păle Păle Dănuț
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Dan Ciocan Ciocan Dan PSD  
6.   Vasile Gudu Gudu Vasile
secretar din 27 noi. 2019
PNL  
7. Membri Aurel-Robert Boroianu Boroianu Aurel-Robert PNL  
8.   Florică Ică Calotă Calotă Florică Ică PNL  
9.   Daniel Constantin Constantin Daniel PNL 04.09.2019
10.   Iarco Furic Furic Iarco Minoritati  
11.   Tinel Gheorghe Gheorghe Tinel PNL  
12.   Emanuel-Iuliu Havrici Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa  
13.   Loránd-Bálint Magyar Magyar Loránd-Bálint UDMR  
14.   Nicu Niță Niță Nicu PSD  
15.   Corneliu Olar Olar Corneliu PNL 13.06.2017
16.   Nechita-Adrian Oros Oros Nechita-Adrian PNL  
17.   Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel USR 24.09.2019
18.   Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin PSD 28.02.2018
19.   Csaba-István Sebestyén Sebestyén Csaba-István UDMR  
20.   Ionuț Simionca Simionca Ionuț PMP  
21.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei PSD 26.09.2017
22.   Ion Tabugan Tabugan Ion PNL  
23.   Ioan Terea Terea Ioan PSD  
24.   Sorinel-Marian Vrăjitoru Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 13.09.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Ioan Munteanu Munteanu Ioan PSD 05.09.2017
2. Vicepreședinți Nechita-Adrian Oros Oros Nechita-Adrian PNL 27.11.2019
3.   Alexandru Stănescu Stănescu Alexandru PSD 05.09.2017
4. Secretari Nicolae Giugea Giugea Nicolae PNL 27.11.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Tudorița-Rodica Boboc Boboc Tudorița-Rodica PSD   13.06.2018
2. Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR 31.10.2018 14.06.2019
3. Ioan Munteanu Munteanu Ioan PSD   01.02.2018
4. Corneliu Olar Olar Corneliu PNL   16.05.2017
5. Georgian Pop Pop Georgian PSD 13.02.2019 04.09.2019
6. Adrian-Claudiu Prisnel Prisnel Adrian-Claudiu USR   12.09.2018
7. Ciprian-Constantin Șerban Șerban Ciprian-Constantin PSD   11.09.2019