Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Date de contact

Email: cp06@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Angelica Fădor Fădor Angelica
președinte din 3 dec. 2019
PNL  
2. Vicepreședinți Ion Călin Călin Ion PSD  
3.   Ionel Floroiu Floroiu Ionel
vicepreședinte din 3 sep. 2019
PSD  
4.   Gabriel Petrea Petrea Gabriel
vicepreședinte din 3 dec. 2019
PRO Europa 07.05.2019
5.   Dénes Seres Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
6. Secretari Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
7.   Constantin Șovăială Șovăială Constantin
secretar din 3 dec. 2019
PNL  
8. Membri Constantin Avram Avram Constantin ALDE  
9.   Tudor - Vlad Benga Benga Tudor - Vlad USR  
10.   Nicoleta-Cătălina Bozianu Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
11.   Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD  
12.   Petru-Bogdan Cojocaru Cojocaru Petru-Bogdan PSD 04.09.2019
13.   Petronela-Mihaela Csokany Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
14.   Nicușor Daniel Dan Dan Nicușor Daniel USR  
15.   Attila Korodi Korodi Attila UDMR 11.09.2019
16.   Laurențiu-Dan Leoreanu Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
17.   Marilena-Emilia Meiroșu Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 04.09.2019
18.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD  
19.   Andrei Nicolae Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
20.   Ionel Palăr Palăr Ionel PNL  
21.   Mariana-Venera Popescu Popescu Mariana-Venera Minoritati  
22.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD 13.02.2019
23.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL 13.06.2017
24.   Vasile-Daniel Suciu Suciu Vasile-Daniel PSD 27.11.2019
25.   Corneliu Ștefan Ștefan Corneliu PSD  
26.   Marian Țachianu Țachianu Marian PSD 04.09.2019
27.   Răzvan-Ion Ursu Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL 24.10.2017 03.12.2019
3. Vicepreședinți Botond Csoma Csoma Botond UDMR   17.04.2018
4.   Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin PRO Europa 30.05.2018 07.05.2019
5.   Marilena-Emilia Meiroșu Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 28.10.2019 03.12.2019
6.   Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 07.03.2017 21.05.2018
7.   Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
8. Secretari Angelica Fădor Fădor Angelica PNL   03.12.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Petre Cioabă Cioabă Petre PSD 26.06.2019 04.09.2019
3. Botond Csoma Csoma Botond UDMR   25.04.2018
4. Nicolae-Liviu Dragnea Dragnea Nicolae-Liviu PSD   29.05.2019
5. Iulian Iacomi Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
6. Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin PRO Europa   07.05.2019
7. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 28.02.2017 30.05.2018
8. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
9. Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017 13.02.2019
10. Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
11. Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
12. Constantin Trușcă Trușcă Constantin PSD   17.07.2017