Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru învățământ

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cîmpeanu Sorin Mihai
președinte din 4 sep. 2019
PNL  
2. Vicepreședinți Cherecheș Florica PNL  
3.   Gavrilă Camelia
vicepreședinte din 4 sep. 2019
PSD  
4.   Szabó Ödön UDMR  
5. Secretari Stan Viorel
secretar din 12 sep. 2018
PSD 21.02.2018
6.   Turcescu Robert-Nicolae PMP  
7. Membri Anton Anton PSD 13.06.2017
8.   Biro Zsolt-Istvan UDMR  
9.   Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
10.   Cîtea Vasile PSD  
11.   Cosma Lavinia-Corina Neafiliați  
12.   Georgescu Laura PSD 04.09.2019
13.   Huncă Mihaela PRO România 04.09.2019
14.   Mareș Mara PNL 13.02.2018
15.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
16.   Rădulescu Alexandru PSD  
17.   Rădulescu Dan-Răzvan Neafiliați  
18.   Romanescu Cristinel PNL  
19.   Șarapatin Elvira PSD 12.12.2018
20.   Șotcan Theodora PSD  
21.   Teiș Alina PRO România 13.09.2017
22.   Turcan Raluca PNL  
23.   Vasilică Radu Costin PSD 24.10.2018
24.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Gavrilă Camelia PSD 04.09.2019
2. Vicepreședinți Șotcan Theodora PSD 04.09.2019
3. Secretari Huncă Mihaela PRO România 27.06.2018

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Georgescu Nicolae PSD   06.02.2019
2. Hărătău Elena PNL 12.12.2018 11.12.2019
3. Huncă Mihaela PRO România   24.10.2018
4. Iurișniți Cristina-Ionela USR   18.12.2020
5. Mareș Mara PNL   07.11.2017
6. Meiroșu Marilena-Emilia PNL   13.06.2018
7. Nicoară Romeo Florin PNL   19.09.2018
8. Șerban Ciprian-Constantin PSD   05.01.2017
9. Tîlvăr Angel PSD   12.12.2018
10. Todor Adrian PSD   12.12.2018
11. Vasilică Radu Costin PSD   21.02.2018