Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 22.12.2020

Date de contact

Email: cp22@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2022 2021 2020 Documente: 2022 2021

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru constituționalitate

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dămureanu Ringo
președinte din 16 feb. 2021
AUR 01.02.2021
2. Vicepreședinți Cozma Adrian-Felician PNL  
3. Secretari Cazan Laurențiu-Nicolae PNL  
4.   Gîdei Laurențiu-Viorel
secretar din 29 mar. 2022
PSD  
5. Membri Badea Mihai-Alexandru USR  
6.   Cupșa Ioan PNL 01.02.2021
7.   Floroiu Ionel PSD  
8.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati 21.06.2022
9.   Hajdu Gábor UDMR  
10.   Lupu Andrei-Răzvan Neafiliați  
11.   Özmen Oana-Marciana PNL  
12.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați   21.06.2022
2. Secretari Floroiu Ionel PSD   20.04.2021
3.   Halici Nicușor PSD 20.04.2021  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați 21.06.2022
2. Halici Nicușor PSD 01.03.2022