Grupuri parlamentare

Camera Deputaţilor

Legislatura 2008-2012

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

Lista cu fotografii Propuneri legislative initiate din: 2012 | 2011 | 2010 | 2009 Întrebari si interpelari din: 2012 | 2011 | 2010 | 2009



Functia Nume si prenume
1. Lider Máté András-Levente
din 1 feb. 2011
2. Vicelideri Erdei Dolóczki István
din 1 feb. 2010
3.   Márton Árpád-Francisc
din 1 feb. 2011
4. Secretari Pál Árpád
din 1 feb. 2011
5. Membri Antal István
6.   Béres Ştefan Vasile
7.   Borbély László
8.   Derzsi Ákos
9.   Edler András György
10.   Farago Petru
11.   Farkas Anna-Lili
12.   Kelemen Atilla-Béla-László
13.   Kelemen Hunor
14.   Kerekes Károly
15.   Korodi Attila
16.   Kötő Iosif
17.   Olosz Gergely
18.   Petö Csilla-Mária
19.   Seres Dénes
20.   Varga Attila

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Lider Márton Árpád-Francisc
până în 1 feb. 2010
2.   Olosz Gergely
din 1 feb. 2010 - până în 1 feb. 2011
3. Vicelideri Korodi Attila
din 1 sep. 2009 - până în 1 feb. 2010
4.   Máté András-Levente
până în 1 feb. 2011
5.   Seres Dénes
până în 1 sep. 2009
6. Secretari Derzsi Ákos
din 1 sep. 2009 - până în 1 feb. 2011
7.   Korodi Attila
până în 1 sep. 2009

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru pâna
1. Lakatos Petru 17 oct. 2011
2. Pálfi Mózes Zoltán 29 aug. 2011