Limba:
Sunteti aici: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 / Camera Deputatilor > Nicolae Vasilescu

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Nicolae Vasilescu
n. 15 aug. 1967

Nicolae VASILESCU

Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT

ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ

Membru al Biroului Permanent

în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Chestor 
 feb. - sep. 2004 - Chestor 
 sep. 2003 - feb. 2004 - Chestor 
 feb. - sep. 2003 - Chestor 
 sep. 2002 - feb. 2003 - Chestor 
 feb. - sep. 2002 - Chestor - din mar. 2002

Formatiunea politica:

PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:

Grupul parlamentar al Partidului România Mare Secretar - până în sep. 2004

Comisii permanente

Comisia pentru regulament - Vicepreședinte
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în mar. 2002) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:

Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale  membru

Activitatea parlamentara în cifre:

Luari de cuvânt:20 (în 19 sedinte)
- din care declaratii politice:9
Declaratii politice depuse în scris:19
Propuneri legislative initiate: 12, din care 6 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 25
Motiuni: 9