Limba:
Sunteti aici: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 / Camera Deputatilor > Sergiu-Constantin Vizitiu

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Sergiu-Constantin Vizitiu
n. 3 iun. 1977

Sergiu-Constantin VIZITIU

Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT

ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI, colegiul uninominal nr.7

Formatiunea politica:

PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din mai 2013

Grupul parlamentar:

Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - membru până în mai 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - membru din mai 2013
 - membru până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - membru din feb. 2016

Comisii permanente

Comisia pentru transporturi și infrastructură (din apr. 2014) - Vicepreședinte (din iun. 2014)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în apr. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă- până în dec. 2013Președinte
Grupul parlamentar de prietenie cu India

Activitatea parlamentara în cifre:

Luari de cuvânt:1
Declaratii politice depuse în scris:6
Propuneri legislative initiate: 22, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 38
Motiuni: 5