Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 687/2011 pentru modificarea alin.3 al art.17 din Legea nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:293 120 74 28 32 14 14 11
- voturi pentru (DA):257 118 74 28 1 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):32 1 - - 29 - 2 -
- abțineri:3 - - - 2 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Chebac Eugen ND NU
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Cioată Cezar ND NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND NU
61. Coman Gheorghe ND NU
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PDL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Man Mircea PDL DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion ND NU
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian ND NU
164. Mihăilă Ioan PDL DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PDL DA
168. Mincă Liliana ND NU
169. Mircovici Niculae Minoritati NU
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin ND NU
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru PDL DA
182. Muntean Mircia PDL DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PNL DA
197. Niculescu Dumitru ND NU
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara ND NU
201. Niță Emil PSD -
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND NU
204. Ochi Ion PSD DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Palașcă Viorel PNL DA
207. Păun Nicolae Minoritati DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petrescu Petre PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Potor Călin PNL DA
219. Preda Cezar-Florin PDL DA
220. Pușcaș Iacob ND NU
221. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PDL DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan ND NU
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
240. Secară Florin Mihail PDL DA
241. Sefer Cristian-George ND NU
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND NU
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stan Ion PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Mihaela PDL DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
265. Tararache Mihai ND Abținere
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
268. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
269. Teju Sorin PNL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Tușa Adriana Diana PNL DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD NU
284. Vlădoiu Aurel PSD DA
285. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Vulpescu Ioan PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zaharcu Neviser PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 4:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro