Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 265/2012 pentru completarea Anexei nr.2 la Ordonanței Guvernului nr.80/2001 privind stabilirea unor normative de cheltuieli pentru autoritățile administrației publice și instituțiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:280 115 71 27 30 11 14 12
- voturi pentru (DA):247 115 71 23 1 11 14 12
- voturi împotrivă (NU):29 - - 2 27 - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin ND NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ND NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cupă Ion PDL DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND NU
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PNL DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hrebenciuc Viorel PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
137. Lubanovici Mircea PDL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Man Mircea PDL DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Nicu PNL DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion ND NU
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian ND NU
155. Mihăilă Ioan PDL DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PDL NU
159. Mincă Liliana ND NU
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocanu Vasile PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina ND NU
167. Moisii Constantin ND NU
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru PDL DA
172. Muntean Mircia PDL DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Nazare Alexandru PDL DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Florian PSD DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
183. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PNL DA
186. Niculescu Dumitru ND NU
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara ND NU
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND NU
193. Ochi Ion PSD DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Palașcă Viorel PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Potor Călin PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PDL DA
209. Pușcaș Iacob ND NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PDL -
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roman Victor PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND NU
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
225. Săpunaru Nini PNL DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
229. Secară Florin Mihail PDL DA
230. Sefer Cristian-George ND NU
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Smarandache Miron Alexandru ND NU
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stoica Mihaela PDL DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
254. Tararache Mihai ND Abținere
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin PNL DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlădoiu Aurel PSD DA
273. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 12:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro