Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 212/2012 privind modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:281 115 71 28 32 10 14 11
- voturi pentru (DA):247 114 71 25 2 10 14 11
- voturi împotrivă (NU):30 - - 2 28 - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin ND NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND NU
60. Coman Gheorghe ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Culețu Dănuț PDL DA
67. Cupă Ion PDL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Dascălu Constantin PDL DA
71. Deaconu Mihai ND NU
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria ND NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu ND Abținere
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Mircea Minoritati DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hrebenciuc Viorel PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
137. Lubanovici Mircea PDL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Man Mircea PDL DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Nicu PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion ND NU
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian ND NU
155. Mihăilă Ioan PDL DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PDL NU
159. Mincă Liliana ND NU
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocanu Vasile PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina ND NU
167. Moisii Constantin ND NU
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru PDL DA
172. Muntean Mircia PDL DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Nazare Alexandru PDL DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
184. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
185. Nicolicea Eugen PSD DA
186. Niculae Aurel PNL DA
187. Niculescu Dumitru ND NU
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara ND NU
191. Niță Emil PSD -
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND NU
194. Ochi Ion PSD DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Palașcă Viorel PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Potor Călin PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PDL DA
209. Pușcaș Iacob ND NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PDL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND NU
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
228. Secară Florin Mihail PDL DA
229. Sefer Cristian-George ND NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Smarandache Miron Alexandru ND NU
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
252. Tararache Mihai ND NU
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin PNL DA
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
259. Tiuch Cătălin PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Tușa Adriana Diana PNL DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel PNL DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Vladu Iulian PDL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 16:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro