Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:26

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 777/2011 pentru modificarea alin.(1) al articolului 237 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:278 111 72 28 31 11 14 11
- voturi pentru (DA):245 111 72 25 2 10 14 11
- voturi împotrivă (NU):31 - - 2 28 1 - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL Abținere
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND NU
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ND NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion PDL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND NU
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PNL DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hrebenciuc Viorel PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat PSD DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
134. Lubanovici Mircea PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Nicu PNL DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Markó Attila-Gabor UDMR DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion ND NU
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian ND NU
153. Mihăilă Ioan PDL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PDL DA
157. Mincă Liliana ND NU
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocanu Vasile PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina ND NU
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Moldovan Iosif UDMR NU
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru PDL DA
169. Muntean Mircia PDL DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Nazare Alexandru PDL DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PNL DA
184. Niculescu Dumitru ND NU
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara ND NU
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND NU
191. Ochi Ion PSD DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Palașcă Viorel PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Potor Călin PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PDL DA
206. Pușcaș Iacob ND NU
207. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PDL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND NU
220. Sava Andrei-Valentin PSD DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
226. Secară Florin Mihail PDL DA
227. Sefer Cristian-George ND NU
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Smarandache Miron Alexandru ND NU
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
250. Tararache Mihai ND NU
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teju Sorin PNL DA
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Tușa Adriana Diana PNL DA
263. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
264. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel PNL DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Vladu Iulian PDL NU
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 17:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro