Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 594/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:273 108 70 26 32 11 15 11
- voturi pentru (DA):218 107 70 2 2 11 15 11
- voturi împotrivă (NU):51 - - 23 28 - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL Abținere
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bode Lucian Nicolae PDL NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin ND NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND NU
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel PNL DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND NU
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND NU
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Coman Gheorghe ND NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Culețu Dănuț PDL NU
60. Cupă Ion PDL NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Dascălu Constantin PDL NU
64. Deaconu Mihai ND NU
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND Abținere
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hrebenciuc Viorel PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
131. Lubanovici Mircea PDL NU
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL NU
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD -
137. Marcu Nicu PNL DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Melinte Ion ND NU
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian ND NU
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL NU
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND NU
161. Moisii Constantin ND NU
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PDL NU
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel PNL DA
180. Niculescu Dumitru ND NU
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara ND NU
184. Niță Emil PSD DA
185. Nosa Iuliu PSD DA
186. Oajdea Daniel Vasile ND NU
187. Ochi Ion PSD DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Palașcă Viorel PNL DA
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PDL NU
202. Pușcaș Iacob ND NU
203. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL NU
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND NU
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PDL NU
222. Sefer Cristian-George ND NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND NU
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Mihaela PDL NU
233. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
246. Tararache Mihai ND NU
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teju Sorin PNL DA
252. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel PNL DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Vasilescu Nicolae PSD DA
263. Vladu Iulian PDL NU
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlădoiu Aurel PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 14:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro