Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 644/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:275 111 73 26 28 11 15 11
- voturi pentru (DA):249 111 73 24 4 11 15 11
- voturi împotrivă (NU):4 - - 2 2 - - -
- abțineri:22 - - - 22 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blănariu Valentin ND Abținere
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel PNL DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu ND Abținere
52. Coman Gheorghe ND Abținere
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PDL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
61. Dascălu Constantin PDL DA
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria ND Abținere
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
83. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hrebenciuc Viorel PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PDL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Iriza Scarlat PSD DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
132. Lubanovici Mircea PDL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Man Mircea PDL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu PNL DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Melinte Ion ND Abținere
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian ND Abținere
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL DA
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND Abținere
161. Moisii Constantin ND Abținere
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL DA
166. Muntean Mircia PDL NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND Abținere
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND Abținere
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Păun Nicolae Minoritati DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Potor Călin PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PDL DA
203. Pușcaș Iacob ND Abținere
204. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Reuer Elena-Ramona PNL DA
210. Rizea Cristian PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PDL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roman Victor PSD DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rotaru Răzvan ND Abținere
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
219. Săpunaru Nini PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
223. Scutaru Adrian George PNL DA
224. Secară Florin Mihail PDL DA
225. Sefer Cristian-George ND Abținere
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stanciu Anghel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion PSD DA
247. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
248. Tămâian Ioan PNL DA
249. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teju Sorin PNL DA
253. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
254. Tiuch Cătălin PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel PNL DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Vladu Iulian PDL DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
275. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 5:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro