Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:29 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:29

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 294/2008 pentru completarea art.270 alin.(1) din OUG nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii, publicată în Monitorul Oficial nr.418 din 15 mai 2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 113 70 25 27 10 15 10
- voturi pentru (DA):243 113 70 24 2 9 15 10
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 2 - - -
- abțineri:23 - - - 23 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND Abținere
55. Coman Gheorghe ND NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cupă Ion PDL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria ND Abținere
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR -
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Man Mircea PDL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu PNL DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Markó Attila-Gabor UDMR DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Martin Eduard-Stelian PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion ND Abținere
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND Abținere
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mincă Liliana ND Abținere
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND Abținere
159. Moisii Constantin ND Abținere
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL DA
164. Muntean Mircia PDL DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PDL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PNL DA
179. Niculescu Dumitru ND Abținere
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara ND Abținere
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
186. Ochi Ion PSD DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Palașcă Viorel PNL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Potor Călin PNL DA
199. Preda Cezar-Florin PDL DA
200. Pușcaș Iacob ND Abținere
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ND Abținere
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
218. Scutaru Adrian George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Sefer Cristian-George ND Abținere
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Tușa Adriana Diana PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Vladu Iulian PDL DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro