Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 768/2007 pentru completarea art.13 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 112 70 24 28 10 15 11
- voturi pentru (DA):245 112 70 23 4 10 15 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:23 - - - 23 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blănariu Valentin ND Abținere
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel PNL DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND NU
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND Abținere
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cupă Ion PDL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Deaconu Mihai ND Abținere
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND Abținere
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Holban Titi PNL DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hrebenciuc Viorel PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Markó Attila-Gabor UDMR DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mazilu Constantin PSD DA
142. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
143. Melinte Ion ND Abținere
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian ND Abținere
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Militaru Lucian PDL DA
149. Mincă Liliana ND Abținere
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND Abținere
157. Moisii Constantin ND Abținere
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL DA
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PDL DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND Abținere
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND Abținere
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
195. Potor Călin PNL DA
196. Preda Cezar-Florin PDL DA
197. Pușcaș Iacob ND Abținere
198. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
199. Răducanu Ion PSD DA
200. Rădulescu Constantin PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND Abținere
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Sefer Cristian-George ND Abținere
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Tușa Adriana Diana PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Vladu Iulian PDL DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro